20.12.2017

Dr Marija Gennčić, docent na Departmanu za hemiju, ovogodišnja dobitnica nacionalne stipendije Za žene u nauci

Marija Genčić, docent na Departmanu za hemiju, jedna je od tri ovogodišnje dobitnice nacionalne stipendije „Za žene u nauci“ koju dodeljuje L´Oréal Balkan u partnerstvu sa Nacionalnom komisijom za saradnju sa UNESCO-m i Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Ova stipendija je namenjena naučnicama (do 35 godina starosti) u oblasti prirodnih nauka, i predstavlja vid podrške mladim, talentovanim i posvećenim ženama da unaprede svoj naučno-istraživački rad i podsticaj da nastave da se bave naukom u Srbiji.

Marija Genčić diplomirala je 2009, a 2015. godine doktorirala, na Katedri za organsku hemiju i biohemiju Departmana za hemiju Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu, pod mentorstvom prof. dr Nika Radulovića. Dobitnica je većeg broja nagrada i priznanja u toku studija, a među njima Srebrnog znaka Univerziteta u Nišu, kao najbolji diplomirani student u školskoj 2008/09. u polju prirodno-matematičkih nauka, godišnje nagrade Srpskog hemijskog društva za 2010. godinu za izuzetan uspeh u toku studija i prve nagrade na konkursu fonda „Nenada M. Kostića za hemijske nauke” za najbolji diplomski i master rad iz svih oblasti hemijskih nauka na Univerzitetima u Srbiji u školskoj 2009/10. godini. Njen šestomesečni boravak na Faculty of Bioscience Engineering u Gentu (Belgija) finansiran je od strane resornog Ministarstva u okviru programa za postdoktorska usavršavanja. Autor je i koautor više radova u međunarodnim časopisima, a rezultate svojih istraživanja saopštila je i na brojnim naučnim skupovima u zemlji i inostranstvu.

Više informacija o nacionalnom i globalno programu „Za žene u nauci“ možete naći na: http://www.zeneunauci.co.rs.

Računarski centar