VAŽNO OBAVEŠTENJE ZA NASTAVNIKE I SARADNIKE

Obaveštenje o korišćenju Nastavničkog portala

1.    Verifikacija nastavnika u vezi ispunjenja uslova za polaganje završnog dela ispita
o    Svim studentima Fakultetski informacioni sistem automatski označava da su ispunili uslove za polaganje završnog dela ispita, tako da svi studenti imaju pravo da prijave ispit.
o    Angažovani nastavnik u nastavi u obavezi je da na Nastavničkom portalu naznači da student nije ispunio uslove za polaganje završnog dela ispita, i to nakon zadnjeg termina nastave.
o    Za studenta koji je uspešno izvršio nadoknadu laboratorijskih vežbi ili drugih predispitnih obaveza, potrebno je da nastavnik promeni naznaku na Nastavničkom portalu, odnosno označi da je student ispunio uslove za polaganje završnog dela ispita.
2.    Uputstvo za promenu termina polaganja završnog dela ispita

o    Zahtev za promenu termina se kreira na Nastavničkom portalu, u Kalendaru obaveza levim klikom na prozor koji označava termin ispita.
o    Zahtev za promenu termina koji se uputi na ovaj način preko Nastavničkog portala stiže Upravniku departmana.
o    Upravnik departmana odobrava/ne odobrava predloženu izmenu termina.
o    Odluka Upravnika preko Nastavničkog portala stiže: (a) Šefu Službe za nastavi i studentska pitanja, (b) studentima koji su prijavili ispit i (c) na sajt Fakulteta – Vesti za studente.
3.    Štampanje zapisnika o polaganju ispita
o    Štampanje ispitnog zapisnika vrši nastavnik (najranije 3 radna dana pre termina ispita)
o    Nastavnik unosi ocene na odštampanom Zapisniku.
o    Nastavnik potpisuje zapisnik sa ispita i u slučaju da nijedan student nije polagao ispit.
o    Potpisan Zapisnik se predaje Službi za nastavu i studentska pitanja.

OBAVEŠTENJE

Računarski centar