Međunarodno takmičenje u programiranju – Bubble Cup 12.

Pozivamo sve zainteresovane studente da se prijave na međunarodno takmičenje u programiranju – Bubble Cup 12.

Prijave su otvorene do 28.4.2019. godine.

„Bubble Cup“ je timsko takmičenje u programiranju i rešavanju algoritamskih zadataka, osmišljeno još 2008. godine od strane entuzijasta, inženjera Razvojnog centra kompanije Microsoft u Srbiji.

Cilj ovog takmičenja je popularizacija programiranja među mladima, privlačenje talentovanih mladih programera iz zemlje i regiona, i promovisanje timskog rada.

Bubble Cup takmičenje ima nekoliko faza – dve kvalifikacione online runde i finale.

1. Prva online runda održava se od 1. do 26. aprila 2019. godine
  2. Druga online runda traje od 1. do 26. maja 2019. godine
  3. Finale će biti organizovano u Beogradu, u septembru 2019. godine

Za Bubble Cup 12 studentski timovi se mogu prijaviti na internet portalu www.bubblecup.org do 28.4.2019. godine, odnosno 48 sati pre početka druge kvalifikacione runde.

O pravilima takmičenja zainteresovani se mogu informisati na internet portalu www.bubblecup.org, putem imejla bubblecup@petlja.org, ili preko FB strane www.facebook.com/BubbleCupCompetition.

Računarski centar