23.09.2019

PRIRODNO-MATEMATIČKI FAKULTET ORGANIZATOR MANIFESTACIJE “EVROPSKA NOĆ ISTRAŽIVAČA” U NIŠU

U petak, 27. septembra, širom Evrope održaće se četrnesta po redu “Evropska noć istraživača”, manifestacija čiji je cilj da, pre svega mladima, približi nauku i istraživanje.

U Srbiji, jubilarna, deseta po redu “Evropska noć istraživača”, održaće se u dvadeset devet gradova širom zemlje (Novom Sadu, Subotici, Zrenjaninu, Kikindi, Šapcu, Bečeju, Inđiji, Beogradu, Nišu, Kragujevcu, Ubu, Užicu, Čačku, Malom Zvorniku, Kruševcu, Trsteniku, Zaječaru, Gornjem Milanovcu, Negotinu, Knjaževcu, Smederevu, Ranovcu, Svilajncu, Despotovcu, Jagodini, Ćupriji, Pančevu, Novom Pazaru i Leskovcu.) pod sloganom “Deseta noć, kroz znanje daje moć!”

Projekat ReFocuS 2.0 (The Road to Friday of Science), čiji je koordinator Prirodno-matematički fakultet Niš, organizuje Noć istraživača u saradnji sa Institutom za biološka istraživanja „Siniša Stanković“, Centrom za promociju nauke i Zavodom za zaštitu spomenika kulture Kragujevac.

Niš će u “Noći istraživača” radoznale dočekivati na nekoliko lokacija od 17 do 22 časa:

· Oficirski dom,

· Univerzitetska biblioteka “Nikola Tesla”,

· Narodni muzej, Galerija Sinagoga (12-17 časova),

· Narodni muzej, Književno-memorijalna postavka Stevan Sremac / Branko Miljković,

· Regionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju, Naučni klub Niš Više o manifestaciji “Evropska noć istraživača 2019” možete naći na https://nocistrazivaca.rs/

Poster EVROPSKA NOC ISTRAŽIVAČA