Stipendije Ruske Federacije za školsku 2022/2023. godinu.

OBRAZOVANjE U RUSIJI

Ministarstvo visokog obrazovanja i nauke Rusije i Rosotrudničestvo objavljuju konkurs za prijem državljana Republike Srbije i sunarodnika koji stalno žive u Srbiji, na školovanje u 2022/2023. akademskoj godini o trošku federalnog budžeta (kvota) u obrazovnim institucijama za visoko obrazovanje u Ruskoj Federaciji

Studenti imaju mogućnost da:

• Nastave školovanje odmah posle sticanja prethodnog obrazovanja (srednja škola, visoka škola, fakultet)
  • Studiraju besplatno
  • Dobijaju novčanu stipendiju (u zavisnosti od regiona i određenog fakulteta) bez obzira na akademski uspeh
  • Budu smešteni u studentskom domu

Zemlja Ruska Federacija
Organizacija Ministarstvo visokog obrazovanja i nauke Ruske Federacije i Rosotrudničestvo
Broj stipendija /
Rok apliciranja 30.11.2021.godine
Opis stipendije U pitanju su stipendije za osnovne, master i doktorske studije. Namenjene su državljanima Republike Srbije, a o trošku federalnog budžeta u obrazovnim institucijama za visoko obrazovanje u Ruskoj Federaciji.
Uloga Ministarstva prosvete nauke i tehnološkog razvoja /
Procedura za realizaciju konkursa Prijavljivanje se odvija u 2 etape. U prvoj etapi kandidati treba da se prijave putem linka https://education-in-russia.com i dostave određenu dokumentaciju. Informacije o daljem prijavljivanju se nalaze detaljno opisane u Propozicijama konkursa.
Кontakt osoba u Ministarstvu prosvete nauke i tehnološkog razvoja jelena.pazun@mpn.gov.rs
01.Integralni link konkursa
02. Mejl za dobijanje informacija
01. www.ruskidom.rs
02. kvota@srb.rs.gov.ru

Više informacija u prilogu.

Tekst konkursa
Propozicije konkursa