У среду, 17.05.2023. године, у Дому културе у Житорађи, одржан је осми по реду фестивал науке „Без муке до науке 8“, у организацији Средње школе из Житорађе. Фестивал је окупио учеснике из основних, средњих, високих школа и факултета. Сви учесници фестивала су се потрудили да на занимљив и креативан начин представе посетиоцима магични свет науке. Департман за географију се представио на фестивалу кроз две поставке: „Кружење воде у природи“ и „Употреба дрона у савременим географским истраживањима“. Садржаји поставки су прилагођени учесницима различитих узраста (од најмлажих до најстаријих). У оквиру поставке „Кружење воде у природи“ организована је и радионица за ученике, у оквиру које су могли на креативан начин да науче или утврде своја знања у вези са овим значајним природним процесом. Испред Департмана за географију, на фестивалу су учествовали: проф. др Наташа Мартић Бурсаћ, др Мрђан Ђокић, др Милена Гоцић и проф. др Љиљана Стричевић.