У понедељак, 15.05.2023. године, у Регионалном центру у Нишу, одржана је радионица Департмана за географију, за ученике основних школа, под називом „Разумевање грађе Земље-литосферне плоче“. Радионица је реализована у оквиру пројекта „Креативнa нишкa лабораторијa – вештa школa природних наука“, коју oргaнизуje Центар за стручно усавршавање, као део годишњег програма рада Научног клуба у Нишу. У реализацији радионице учествовале су студенткиње I године Мастер академских студија, смер географија: Сандра Цветковић и Мина Аврамовић, као и студенткиње II године Основних акдемских студија географије: Анђела Миљковић, Лидија Јанковић, Милица Станојевић, Теодора Митић и Викторија Ивановић, уз менторство проф. др Љиљане Стричевић, др Милене Гоцић и проф. др Наташе Мартић Бурсаћ. Радионици су присуствовали ученици петог разреда ОШ „Ћеле кула“ – Ниш, ученици седмог разреда ОШ „Мирослав Антић“ – Ниш и ученици осмог разреда ОШ „Св. Сава“ – Ниш, у пратњи својих предметних наставника.