U sredu, 17.05.2023. godine, u Domu kulture u Žitorađi, održan je osmi po redu festival nauke „Bez muke do nauke 8“, u organizaciji Srednje škole iz Žitorađe. Festival je okupio učesnike iz osnovnih, srednjih, visokih škola i fakulteta. Svi učesnici festivala su se potrudili da na zanimljiv i kreativan način predstave posetiocima magični svet nauke. Departman za geografiju se predstavio na festivalu kroz dve postavke: „Кruženje vode u prirodi“ i „Upotreba drona u savremenim geografskim istraživanjima“. Sadržaji postavki su prilagođeni učesnicima različitih uzrasta (od najmlažih do najstarijih). U okviru postavke „Кruženje vode u prirodi“ organizovana je i radionica za učenike, u okviru koje su mogli na kreativan način da nauče ili utvrde svoja znanja u vezi sa ovim značajnim prirodnim procesom. Ispred Departmana za geografiju, na festivalu su učestvovali: prof. dr Nataša Martić Bursać, dr Mrđan Đokić, dr Milena Gocić i prof. dr Ljiljana Stričević.