MEKST konferencija

22 – 24. novembra 2019. godine

Studenti Departmana za geografiju PMF-a u Nišu su i ove godine učestvovali na MEKST konferenciji koja se po šesti put održala u Novom Sadu. Ove godine je bila od 22. do 24. novembra u Master Kongresnom centru Novosadskog sajma. Teme ovogodišnje konferencije su bile: “Primena digitalnog marketinga u turizmu”, “Novi trendovi u hotelijerstvu”, “MICE turizam”. Predavči si bili brojini i na najbolji način su studentima preneli svoja znanja i iskustvo. U slobodno vreme studentima je organizovano upoznavanje sa gradom sa turističkim vodičima i brojnim volonterima, koji su omogućili prijatan boravak u gradu. Pored edukativnog sadržaja studenti su imali priliku da se upoznaju sa brojnim kolegama i da razmene svoja iskustva i kontakte. Ove godine na konferenciji je bilo oko 1000 učesnika, čak iz 15 zemalja. MEKST konferencija iz godine u godinu dobija sve više na značaju i ima sve više učesnika.