Grčka šestodnevna ekskurzija

2003. godina

U okviru vannastavnih aktivnosti, studenti i nastavnici Odseka za geografiju Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu, boravili su u Grčkoj na šestodnevnoj ekskurziji. Obišli su brojna mesta i znamenitosti: Meteore (obilazak stenskih formacija, manastira i gradića Kalambake); Larisu; Termopilski klanac (spomenik Leonidasu); Atinu (panoramsko razgledanje grada je obuhvatilo trg Omoniu, trg Sintagmu, Akademiju Nauka, Univerzitet, Nacionalnu biblioteku, Zevsov hram, Adrijanovu kapiju, Predsedničku palate, Olimpijski stadion..), Akropolj (muzej, hram boginje Atine, Erehteon i Partenon), Plaku (stari deo Atine); Peloponez, Korintski kanal, Epidaurus, Mikenu (Lavlja vrata), Nafplion, Svetilište i muzej u Delfima; Paraliju; Solun (panoramsko razgledanje grada je obuhvatilo Belu Kulu, Rotondu, Sajam, Galerijusov Slavoluk), crkvu Svetog Dimitrija i srpsko vojničko groblje na Zejtinliku.