Prof. dr Perica Vasiljević, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta i prof. dr Goran Đorđević, šef Кatedre za teorijsku fiziku i primene i izvršni direktor SEENET-MTP mreže učestvuju na 19. međunarodnom programu obuke „Ekspertiza JINR za države članice i partnerske zemlje“ (JEMS-19) koji se održava na Objedinjenom institutu za nuklearna istraživanja u Dubni (Moskovska oblast, Ruska federacija) od 8. do 12. novembra 2021. godine. JEMS je tradicionalni program Objedinjenog instituta za nuklearna istraživanja u Dubni za rukovodioce i donosioce odluka iz zemalja članica i partnera Instituta.

U radu JEMS-19 učestvuju šefovi diplomatskih misija Srbije i Bugarske, kao i predstavnici ministarstava, akademija, univerziteta i fakulteta iz ove dve države. Pored delegacija iz Srbije i Bugarske, učestvuju i pojedinci iz drugih zemalja: Кazahstan, Rumunija…

Više o tome možete pročitati na ovom linku.