Terenska nastava studenata I godine OAS

7.5 – 8.5.2019. godine

U periodu od 07. do 08. maja 2019. godine realizovana je terenska nastava studenata prve godine na osnovnim akademskim studijama na prostoru Šumadije. U realizaciji terenske nastave učestvovali su prof. dr Nevenka Đerić i asistent Milena Gocić.

Tokom prvog dana terenske nastave studenti su posetili površinski kop lignita Tamnava, gde su im inžinjeri geologije i rudarstva objašnjavali postupak kroz koji prolazi ugalј od mesta iskopavanja do krajnjeg korisnika, TE i domaćinstava širom Srbije. Istog dana studenti su posetili kamenolom dacita, gde se iskopava kamen i obrađuje.

Drugi dan terenske nastave studenti su započeli obilaskom kamenoloma Ljuta Stena i zatim kamenolom mermera Venčac, kod Aranđelovca.

Studenti su se tokom terenske nastave na konkretnim primerima upoznali sa geološkim resursima na prostoru Šumadije.