Terenska nastava studenata Zapadna Srbija

maj 2009. godine

Tokom maja meseca 2009. godine, studenti Departmana za geografiju PMF-a u Nišu, boravili su u okviru terenske nastave na prostoru zapade i jugozapadne Srbije. Obišli su brojne prirodne i antropogene vrednosti ovog kraja. Neki od mesta i lokaliteta koje su posetili su sledeći: Vrnjačka Banja, manastir Žiča, Ovčarsko kablarska klisura, manastir Blagoveštenje, Ovčar banja, Užice, Sirogojno, Perućac, Nacionalni park Tara, Zaovinsko i Spajića jezero, Kremna, Mećavnik, Mokra Gora, Zlatibor, Markova pećina, Gostilje, Zlatarsko jezero, Nova Varoš, Zlatar, Kanjon Uvca, Pešterska visoravan, Sjenica, Novi Pazar, Vrelo Raške, manastir Sopoćani, manastir Đurđevi Stupovi, Raška, Jošanička banja, Kopaonik i dr. Terensku nastavu su vodili nastavnici i saradnici sa Departmana za geografiju dr Radomir Ivanović, Nataša Martić Bursać, dr Tatjana Đekić i dr Vidoje Stefanović, a tokom boravka u Novom Pazaru priključio se i dr Selim Šaćirović.