Zapadna Srbija

maj 2004. godine

Studenti treće godine Departmana za geografiju PMF-a u Nišu, su tokom maja meseca 2004. godine boravili u zapadnoj Srbiju u okviru terenske nastave. Program nastave je obuhvatio brojne sadržaje, tako da su studenti sa svojim nastavnicima obišli: Vrnjačku Banju, manastir Žiču, Matarušku banju, Ovčarsko kablarsku klisuru, Ovčar Banju, Užice, Stopića pećinu, Zlatibor, Careve livade, Stublo, Dobroselicu – prerast na kontaktu krečnjaka i serpentinita, Gostilje – vodopad, Sirogojno – muzej na otvorenom, Kremnu, Mokru Goru – Šargan, Zaovinsko jezero, planinu Taru, Perućac, Priboj, Pribojsku Banju, Potpećko jezero, Prijepolje, manastir Mileševu, Peštersku visoravan, Sjenicu, Novi Pazar, manastir Sopoćani, manastir Đurđeve stupove, izvorište reke Raške, Jošaničku banju, Kopaonik, Brzeće, Brus i dr. Organizatori putovanja su nastavnici i saradnici Departmana za geografiju: dr Radomir Ivanović, Ljiljana Latković, Nataša Martić Bursać. Podršku je pružio i kolega sa departmana za Biologiju PMF-a u Nišu dr Bojan Zlatković.