Dopunska nastava na srpskom jeziku u Hesenu realizovala je pilot projekat ,,Upoznajmo Srbiju i njene znamenitosti uz pomoć naučnika”. U toku juna profesori sa Prirodno-matematičkog fakulteta iz Niša su u okviru 3 predavanja govorili o Srbiji i njenim najpoznatijim naučnicima.

Cilj projekta je steći nova znanja, upoznati se sa geografskim, istorijskim, naučnim i privrednim razvojom Srbije, ali i razviti nove koncepte učenja. Planirano je da, kroz zanimljive priče, učenici, ali i roditelji saznaju više o Srbiji u prošlosti, Srbiji danas i Srbiji u budućnosti i da se upoznaju sa velikim svetskim, a našim imenima nauke bez kojih ovaj svet danas ne bi bio isti. Koordinator i autor projekta je profesor doktor Nenad Krstić.

Više o tome možete pročitati na ovom linku.