Dijani Mosić uručena nagrada na Srpskom matematičkom kongresu

Srpski matematički kongres, koji se održava u Kragujevcu, nastavljen je danas uručenjem nagrade za dostignuća u ovoj oblasti.

Priznanje je ove godine pripalo Dijani Mosić, profesorki matematike i informatike Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu.

Više od 300 matematičara iz zemlje i sveta okupilo se u Kragujevcu na 14. po redu Srpskom matematičkom kongresu, čiji je domaćin ovdašnji Prirodno-matematički fakultet.

Po uzoru na tradiciju Svetskog matematičkog kongresa, koji nagrađuje najbolje matematičare mlađe od 40 godina, Srpski matematički kongres učinio je isto.

Nagrada je pripala Dijani Mosić, profesorki Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu.

Osim za matematiku, ova mlada profesorka je zainteresovana i za informatiku, a svojim radom takođe doprinosu i razvoju te oblasti.

Srpski matematički kongres završava se 19. maja.

Programom je predviđeo održavanje niza radionica i predavanja iz oblasti matematike i računarskih nauka.

Učesnici kongresa, pored stručnog usavršavanja, biće u prilici da obiđu i upoznaju Kragujevac.

Računarski centar