10.05.2019

9-10.05.2019. \\"Maj mesec matematike (M3)\\" U NIŠU

U četvrtak 9. maja počela je peta manifestacija Maj mesec matematike koju organizuje Regionalni centar u Nišu. U Srbiji se manifestacija obeležava po osmi put zaredom. U saradnji sa Centrom za promociju nauke, Naučni klčub Niš, deo svojih aktivnosti u maju posvećuje obeležavanju M3 i popularizaciji matematike.

U najavi je i obeležavanje manifestacije M3 na Departmanu za matematiku PMF-a, gde će se krajem meseca održati nekoliko popularnih predavanja namenjenih studentima i učenicima, ali i svim zaljubljenicima u matematiku.

Mnoge Niške institucije (PMF, NiMat…) uključene su u realizaciju manifestacije M3 u organizaciji Regionalnog centra u Nišu.

U prilogu možete videti program ovogodišnje M3 manifestacije u Regionalnom centru Niš.

Raspored aktivnosti
Beri Cipra