SТIPENDIJE VLADE FRANCUSКE

U utorak 12. marta 2024. sa početkom u 12.00 časova u svečanoj Sali (br. 100), predstavnice Francuskog instituta u Srbiji i kancelarije Campus France održaće prezentaciju studija u Francuskoj  i stipendija Vlade Republike Francuske za Master 2 nivo i doktorske studije u dvojnom mentorstvu, kao i za kratkoročne boravke u francuskim laboratorijama za doktorande (i profesore).

Svi zainteresovani studenti i profesori imaće priliku da iz prve ruke čuju informacije o neophodnoj dokumentaciji, proceduri prijavljivanja, nivou francuskog i/ili engleskog jezika kao i svim adutima francuskog visokoobrazovnog sistema.

Кonkurs za stipendije za 2024/2025. je u toku i traje do 29. marta 2024. godine. Svake godine Vlada Francuske putem ovog programa stipendira oko 40 studenata iz naše zemlje.

Ulaz je slobodan, a prezentacija će se održati na sprskom jeziku. Prezentaciji će prisustvovati i predstavnice Univerziteta iz Limoža.