18.-21.06.2019. “ 11. Škola masene spektrometrije“

Od 18do 21. juna 2019. na Prirodno-matematičkom fakultetu će se odrzati 11. Škola masene spektrometrije.

Organizatori i realizatori škole su: Sorbona Univerzitet, Univerzitet u Griniču, Brno Tehnički Univerzitet, CEA, Univerzitet u Milanu, Univerziteti u Novom Sadu, Beogradu, Kragujevcu, Nisu i Tirani, Enoloska stanica u Vrscu, Analysis d.o.o. i Zlatiborac.

Glavni organizator škole je Univerzitet u Nisu, Prirodno-matematički fakultet, Departman za hemiju i Centar za profesionalno usavršavanje PMF-a u Nisu.

Osnivač i glavni predavač škole je profesor-emeritus Sorbona Univerziteta, dr Žan Klod Tabe.

Cilj škole je upoznavanje sa principima masene spektrometrije i drugih instrumentalnih tehnika.

Škola se realizuje kroz teorijska predavanja i praktičan rad na instrumentima.

Zvanični jezik škole je engleski.

Svi zainteresovani mogu da se registruju do 1. juna 2019. popunjavanjem Registracionog formulara na sajtu Škole:https://msss2019.netchem-eu.com/

Računarski centar