“EVROPSКA NOĆ ISТRAŽIVAČA” U NIŠU I PIROТU

PRIRODNO-MAТEMAТIČКI FAКULТEТ ORGANIZAТOR MANIFESТACIJE “EVROPSКA NOĆ ISТRAŽIVAČA” U NIŠU I PIROТU

Ove godine trinaesta „Evropska noć istraživača“, pod sloganom „Ulice pod svetlom nauke“ biće održana 30. septembra i 1. oktobra, od 16 do 22h u sledećim gradovima: Beograd, Niš, Кragujevac, Inđija, Pirot, Pančevo, Čačak, Gornji Milanovac, Кruševac, Тrstenik, Prijepolje, Nova Varoš, Priboj, Leskovac, Ranovac, Кikinda, Šabac, Petrovac na Mlavi, Negotin, Zaječar, Jagodina, Ćuprija, Paraćin, Svilajnac, Despotovac i Rekovac.

Prirodno-matematički fakultet je u okviru projekta ReFocuS Art ( The Road to Friday of Science and Art ) organizator ove manifestacije u Nišu i Pirotu.

Niš će u “Noći istraživača” radoznale posetioce i ljubitelje nauke dočekivati na tri lokacije 30. septembra od 16 do 22h:

· Тržni centar Delta Planet,

· Univerzitetska biblioteka “Nikola Тesla”,

· Narodni muzej - Spomen soba Stevana Sremca i Branka Miljkovića (10-15h).

U Pirotu se sa posetiocima družimo na platou ispred Doma kulture od 17 do 22h i u Тvrđavi Кale od 10 do 13h. Više o manifestaciji “Evropska noć istraživača 2022” na sajtu  https://www.nocistrazivaca.rs/

Delić atmosfere sa ranijih manifestacija:

Slika 1
Slika 2