27.02.2019

Prezentacija stipendija Vlade Francuske za master studije i za doktorate u dvojnom mentorstvu, studijskih programa u Francuskoj

Sreda 27. februar 2019.

12h- 14h (individualni sastanci – Dan otvorenih vrata)
Francuski institut u Nišu, Obrenovićeva 20

15h-17h (prezentacija studija i stipendija)
EU Info kutak, Vožda Karađorđa 5, Niš
Uz posluženje kafe i peciva, saznajte sve o studiranju u Francuskoj i stipendijama Vlade Republike Francuske, razgovarajte sa predstavnicama Francuskog instituta kao i sa Brankicom Aleksić, nekadašnjom stipendistkinjom iz oblasti prehrambene tehnologije, koja je završila svoje doktorske studije u renomiranoj intraživačkoj instituciji INRA.

Stipendije Vlade Francuske 2019-2020.

Kao i svake godine, Ambasada Francuske i Francuski institut raspisali su konkurs za stipendije Vlade Francuske za master 2 nivo i doktorate u komentorstvu, za studije na francuskom ili engleskom jeziku. Sve oblasti su zastupljene. Studenti sami odlučuju o izboru studijskog programa.

Svake godine oko pedeset studenata iskoristi finansijsku podršku Vlade Francuske za nastavak studija u Francuskoj.

Konkurs za stipendije 2019-2020. otvoren je do 18. marta. 2019.
Studenti mogu da konkurišu za razne programe stipendija:

·         master 2-sve oblasti

·         master 2-stipendija za bivše maturante Matematičke gimnazije u Beogradu

·         doktorat u komentorstvu

·         stipendija za Nacionalnu visoku školu za lepu umetnost (ENSBA).

Podnošenje kandidatura:

Francuski institut u Srbiji, Zmaj Jovina 11, Beograd

vesna.adamovic@institutfrancais.rs

Uslovi i kriterijumi nalaze se na sajtovima:

www.institutfrancais.rs
www.srbija.campusfrance.org